28 Martie 2019

MARȘUL PENTRU VIAȚĂ – sâmbătă 23 martie 2019

28 Martie 2019

Să o ajutăm pe CEZARA!

O bancuta din clasa mea, de cateva zile este libera!
Este bancuta Cezarei Muresan!
Aceasta fetita minunata este la spital, unde se lupta cu o boala foarte grea!
CEZARA si familia ei au mare nevoie de ajutor, ACUM!
Va rog din suflet sa ajutam aceasta familie greu incercata, cu o rugaciune, un gand bun iar cei care au posibilitate, sa o faca si financiar!
Draga CEZARA, o multime de perechi de ochisori pandesc zilnic spre usa clasei sa te vada intrand zambitoare si vesela!
Elevii, cadrele didactice și nedidactice de la Liceul Ortodox „Sf. Nicolae”, te așteaptă cu brațele deschise să te întorci la școală!
Te iubim si ne rugam pentru tine!

Maria Bulgărean
Prof. pentru înv. primar

cezara0002cezara0000cezara0001

22 Martie 2019

Pregătirea marșului pentru viață – Zalău 2019

Pregătirea Marșului pentru viață la Liceul Ortodox „Sf. Nicolae” din Zalău.

4 Martie 2019

Proiect – „Implicare – Informare – Integrare”

„Când alegem să iubim, în corpul nostru se eliberează energia vindecătoare. O energie ea însăși iubitoare, înțeleaptă și la îndemâna tuturor.” – Bernie Siegel

În cadrul proiectului educațional
„Implicare – Informare – Integrare”,
în colaborare cu Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Speranța”, elevii claselor a III -a și a IV -a, de la Liceul Ortodox „Sf. Nicolae”, si-au manifestat solidaritatea față de persoanele cu boli rare, prin derularea unor activități în școala noastră.