15 Octombrie 2019

《☆Ziua Mondiala a Bunăvoinței☆》

„Un pom este cunoscut prin fructele sale; un om, prin faptele sale. O faptă bună nu este niciodată pierdută; cine seamănă bunăvoinţa, culege prietenie, iar cine plantează bunătate, adună dragoste.”
Sfântul Vasile.

Elevii clasei a IV-a , de la Liceul Ortodox „Sf Nicolae” ,și-au demonstrat azi bunătatea, bunăvoința prin împrietenirea cu preșcolarii grupelor mari de la《 Grădinița” Ion Creangă”》 .
Am învățat împreună să daruim, să mulțumim, să aducem bucurie prin culoare.
Mulțumim tuturor pentru frumoasa colaborare!

Bunătatea este o parte fundamentală a condiției umane și reprezintă o punte de legătură între religie, rasă și vârste.
Elevii clasei a IV-a și-au demonstrat azi bunătatea, bunăvoința prin împrietenirea cu preșcolarii grupei mari de la Grădinița Pinochio. Am învățat împreună să dăruim,să mulțumim, să aducem bucurie prin culoare.
Mulțumim pentru colaborare!
De 《☆Ziua Mondiala a Bunăvoinței☆》(13 noiembrie ), fă o faptă bună în comunitatea ta sau răspândește mesajul pozitiv al toleranței!